O mnie

Żeglarstwo morskie to wspaniała przygoda, która dostarcza niezapomnianych wrażeń z przyjemnością pomogę ją przeżyć


Moje związki z żeglarstwem sięgają przełomu lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych - trafiłem wtedy do sekcji żeglarskiej poznańskiego AZS w Kiekrzu. Po latach regatowego pływania na łódkach klasy OK Dinghy zainteresowałem się żeglarstwem turystycznym. W pierwszy morski rejs wypłynąłem na początku lat dziewięćdziesiątych. Żeglarstwo morskie stało się moją pasją, pochłonęło mnie właściwie całkowicie, dało możliwość odkrycia wyjątkowych miejsc oraz poznania wielu ciekawych ludzi. Wraz z upływem czasu żeglarstwo stało się moim zawodem.

Czas, który spędziłem na morzu w różnych warunkach, na różnych jachtach i różnych akwenach, z załogami mniej lub bardziej doświadczonymi, dał mi nieocenioną wiedzę, dzięki której wiem jak bezpiecznie pływać i jak unikać czyhających na rejsach niebezpieczeństw. Prowadziłem rejsy na jachtach motorowych i żaglowych, na jednostkach jednokadłubowych i katamaranach. Pływałem na Bałtyku i Morzu Północnym, poznałem wybrzeże Adriatyku, greckie wyspy, akwen Morza Śródziemnego oraz niezwykły urok wysp karaibskich.

Przyjemność czerpię z samego faktu żeglowania, dlatego z załogami chcącymi żeglować intensywnie pożegluję; z chcącymi odkryć nowe miejsca pozwiedzam i opowiem; dla rodzin z dziećmi przygotuję i poprowadzę wakacyjny rejs pozwalający poznać i docenić uroki urlopu na jachcie; z lubiącymi nurkować ponurkuję w najpiękniejszych miejscach - nurkowanie to moja druga pasja. Jestem osobą pełną humoru i dobrej energii, mój jedyny nałóg to żeglarstwo. W proponowanym pakiecie usług gwarantuję solidność, sympatyczną atmosferę i niezapomniane wrażenia.

Obecnie prowadzę firmę

 

- kapitan jachtowy
- morski sternik motorowodny
- Basic Safety Training Certificate STCW 95:
Indywidualne techniki ratunkowe
Ochrona przeciwpożarowa
Zasady udzielania pierwszej pomocy medycznej
Bezpieczeństwo własne i odpowiedzialność wspólna
- obsługa elektroniki jachtowej - Systemy nawigacyjne Raymarine, B&G, Navman, Furuno, Simrad. GPS`y, Navtex, faxy pogodowe radary, systemy AIS, plotery urządzenia multifunkcyjne, itp.
- Ratownik WOPR
- Kurs Pierwszej Pomocy - EFR
- Dive Master PADI
- Płetwonurek CMAS P2
- inne uprawnienia nurkowe:
- PN1 - Nitrox Diver,
- PN2 - Advance Nitrox Diver,
- WM1 - Wrack Diver,
- SS1 - Dry Suit Diver